Ви увійшли як Гость
Група "Гости"Вітаю Вас Гость!
Ср, 09.10.2024, 13:44
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSS

Меню сайту

Нас відвідали

Зараз на сайті

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Святкуємо разом

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Анекдот дня

Наше місто

Пошук YouTube

Форма входу

Пошук

Курс валют НБУ

Календар

«  Жовтень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзі сайту

SPEED TEST NET

Відправити СМС

Відправити СМС МТСВідправити СМС БілайнВідправити СМС КиївстарВідправити СМС Лайф

Міні-чат

Статистика

Географічна довідка




Герб Ходорова
Місто на мапі
Вигляд з супутника
(2009 Google Earth)


Місто Ходорів розташоване у південно-західній частині природного району Опілля, в пониззі р. Лугу — лівої притоки Дністра, на перехресті залізниць: Львів - Івано-Франківськ і Стрий -Тернопіль.Ходорів мапі
Географічні координати міста: 49° 25' північної широти та 24° 23' східної довготи.Територія міста становить ~825 га., з яких 229 га. зайнято забудовою. Протяжність з півночі на південь - 2 км., з сходу на захід - 2.3 км.
Геологічна будова. Територія Ходорова займає ділянку південно-західної окраїни Східно - Європейської (Руської) платформи, на відстані 21 км від зовнішньої зони Передкарпатського прогину, у південній частині Львівської мульди (тектонічної западини). Глибина залягання докембрійського кристалічного фундаменту за даними геофізичних досліджень досягає 5500 метрів. Палеозой представлений 500 – метровою товщею відкладів кембрію (пісковики, аргіліти, алевроліти), 600 - метровою серією силуру (аргіліти, вапняки, доломіти), девону (червоні пісковики, вапняки потужністю 1200 м.), а також порід карбону (аргілітів, алевролітів, пісковиків, вапняків, конгломератів).Морські осади мезозою У львівській мульді околиць Ходорова – це юрські пісковики, глини , вапняки, доломіти, ангідрити (500 м.)крейдові маргелі, вапняки, пісковики, (до1000 м.). Крейдові відклади (маастріхтський ярус) виходять над поверхнею. Третинні породи кайнозою в околиці міста – це сірі та жовтуваті гіпси й ангідрити верхньотортонського ярусу, що відслоюються у східній частині Ходорова, на лівобережжі Лугу. Вапняки і гіпси залягають у західній ділянці описуваної території і перекриті потужною товщею, четвертинних лесоподібних суглинків (5-8 м.) Цікаво, що в даній місцевості спостерігається фаціальний перехід гіпсів у ратинські вапняки. Серед сірих і жовтуватих гіпсів, простежуються зеленосірі прошарки глин. Третинні породи мають тут потужність від кількох до 25-30 м. Цікаво, що на півдні від Ходорова визначено наявність сарматських відкладів. Що до тектоніки виділяють Ходорівську западину дотретинної поверхні, яка починається біля Бібки і тягнеться у південно-західному напрямку. Глибина врізу цієї долини у юрські та крейдові відклади біля Ходорова сягає 200-250 м., а ширина – 1,8 - 4 км. Четвертинна товща представлена сучасними алювіально-болотними лесами долини Лугу (торф, піски, супіски, суглинки) та верхньочетвертинними еолово-делювіальними лесами, лесоподібними суглинками га глинами.
Корисні копалини - кварцові піски, цегельні глини, гіпси, вапняки, пісковики, мергелі використовуються як будівельні матеріали. Як добриво і паливо використовується торф.
Рельєф. Загальний орографічний план околиць Ходорова визначається меридіональним напрямком долини р. Луг і й правого, пологого берега, що творить вододіл між нею та Дністром. Найнижча позначка рівня місцевого ставу — 247,6 м, найвища — на західній окраїні міста — 280,0 м. Отже, глибина вертикального розчленування досягає 32 м. На фоні пласкої, заболоченої долини ріки, шириною 150-250 м, чітко виділяється лівостороння асиметрія схилів її долини. У місцях поширення супісків та суглинків на лівобережжі трапляються зсуви, ярки, обвали. Правий, спадистий берег зайнятий забудовою та сільськогосподарськими угіддями.
Клімат Ходорівщини помірно-континентальний. Середня температура липня +18° С, січня — -4,5° С, середня річна — 6,8° С. Річна кількість опадів 650 мм, більшість з них (450 мм) випадає у теплий період року. Тривалість без морозного періоду — 160 днів. Абсолютний максимум температури повітря — плюс 35°, абсолютний мінімум — мінус 32°. Майже три четверті всіх вітрів упродовж року мають західні румби. Сніговий покрив нетривкий через часті відлиги взимку. Чітко виражені пори року, однак їх тривалість неоднакова через нестійкість, мінливість погоди. Клімат сприятливий для вирощування сільськогосподарських культур помірного поясу, рекреації.
Гідрографія. На східній околиці міста протікає р. Луг — ліва притока Дністра, її довжина — 56 км, площа басейну — 616 км2. Середня ширина ріки — 3,5 м, середня глибина — 75 см. У межах заболоченої долини русло інколи мандрує. Внаслідок побудови гребель на Лузі є три водойми (від верхів'я): став площею ~1 кв. км., водна станція площею ~400 кв. м., водойма у південній частині міста.Система названих водойм регулює стік, витрату води, стабілізує її рівень. В околиці міста ріка відпускає рукави. З правого, пологого, берега приймає притоки-струмки. На лівому, крутому, березі налічується три-чотири слабо виражені, розмиті терасові рівні.
Грунти. Материнськими породами є вивітрені породи (мергелі, вапнякові пісковики) в елементах рельєфу та лесо подібні суглинки, супіски, вивітрені вапняки та гіпси на схилах і вододілах. В долині Лугу переважають торфово-болотні ґрунти. На схилах і вододілі — підзолисті змиті, сірі лісові змиті ґрунти. Всі вони при правильній обробці дають добрий врожай городини, зернових і технічних культур.
Рослинність. Природна рослинність околиці частково збереглася на луках долини Лугу, у чагарникових заростях крутих схилів долини ріки, ярів та балок, а подекуди і в самій долині. Зберігся масив лісу (4 км2) на південно-західній околиці міста, а також гайок на південь від приміського села Вовчатич. Рослинність у цих масивах типова для широколистих лісів Західного Поділля: у верхньому яросі ростуть дуб, бук, клен, явір, граб; у середньому—ліщина, глід, малина, ожина; у нижньому — папороть, суниця, конвалія, барвінок, чорниця.
Тваринним світ у дикому стані зберігся мало, але природних угіддях є ласка, тхір, горностай, заєць, лисиця; з птахів – ластівка, горобець, сорока, ворона, горлиця, канюк, жайворонок, щиглик; у річці та ставі водяться щука, окунь, короп, підуст, краснопірка, лящ; земноводні - жаби, тритони, вуж звичайний. Численна фауна водоплавних птахів: крижень, норець, лисуха, чирок, деркач, чайка. На більшість з них полюють.
Охорона природи — важлива проблема на Ходорівщині, густо заселеній та освоєній людиною. На території Ходорівського лісництва діє державний заповідник «Діброва».
Населення. Ходорів 1940 р. отримав статус міста. В 1990 р. тут проживало 11,6 тис. мешканців, в 1996 р. — 12,5 тис. На жаль, за останні роки природний приріст населення став від'ємний.
Господарство. Здавна мешканці Ходорова займалися ремеслами (ковальства, різництво, шевство, виноробство, хлібопекарство, кравецтво) у поєднанні з сільським господарством. 1 вересня 1866 р. запрацювала залізниця Львів-Чернівці, що пройшла через Ходорів. Лінія Стрий - Ходорів почала діяти 1889 р., а в 1897 р. продовжена на Рогатин і Тернопіль. Це сприяло розвиткові промисловості. Зараз у Ходорові діють: ВАТ «Ходорівполіграфмаш», цегельний завод, м'ясокомбінат, ковбасний цех, пересувна механізована колона, хлібозавод, ВАТ «Жидачівське ремонтно-транспортне підприємство», ВАТ «Остов», ЗАТ «Ходорівський завод продовольчих товарів», маслопереробний цех, деревообробний комбінат, радгосп «Ходорівський», спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця, комбінат «Троянда», відділення трьох банків, газова дільниця, управління експлуатації газового господарства, дільниця енергонагляду електричних мереж, відділення зв'язку, лінійно-технічна дільниця зв'язку, спеціальне конструкторське бюро поліграфічного машинобудування, виробниче управління житлово-комунального господарства, лісництво, хлібоприймальне підприємство, комбінат підприємств громадського харчування, АЗС, залізнична станція, дистанція копії, вагонне депо, локомотивне депо, підстанція електромережі залізниці, заготівельна контора, млин, залізничний вокзал, автобусна станція, районна лікарня, поліклініка, стоматологічна лікарня, чотири аптеки, магазин «Оптика», ветеринарна аптека, нотаріальна контора, три перукарні, лазня, ательє ремонту, три середні школи, музична школа, два дитячі садки, ресторан.

Малеча - ресурс для сучасних батьків Від свята до свята! Українські пісніПиши українською Allsoft.ru - магазин софта Переводчик онлайн Test your Internet connection speed at Speedtest.net Баннера на заказ. Программы на SoftPortal.com Пчеловодство и апитерапия. Доктор Пчела. favicon.ru
Всі права захищено, адміністрація сайту не несе відповідальність за дії користувачів та може не поділяти думки дописувачів.
Використання матеріалів з даного сайту, можливе, лише при умові розміщення гіперпосилання на ресурс: www.khodoriv.at.ua